LABORATUVAR & STERİLİZASYON TEKNOLOJİSİ

EN FR RU

Haberler

Nüve 3. Uluslararası İnsan Mikrobiyotası Kongresi'ne Katıldı

Nüve 3. Uluslararası İnsan Mikrobiyotası Kongresi'ne Katıldı
07-09 Kasım 2019

3. Uluslararası İnsan Mikrobiyotası Kongresi 07 – 09 Kasım 2019 tarihlerinde İstanbul Medipol Üniversitesi Kongre Merkezi’nde düzenlendi. 

Nüve, kongrede İhracat ve Pazarlama Müdürü Sertan İnce, Halkla İlişkiler ve Eğitim Müdürü Nur Karakurum, Nüve’nin İstanbul bayilerinden Kontur Satış ve Pazarlama Danışmanları İbrahim Yonkes ve Yasemin Hayat’ın oluşturduğu bir ekip ile tanıtım yaptı. Nüve ürünlerinden Türkiye’nin ilk akıllı mikrobiyolojik emniyet kabini SC 120, ST 30 Su Banyosu, NF 048 Mikro Santrifüj ve EC 160 Karbondioksitli İnkübatör cihazları tanıtıldı.

Kongreye mikrobiyota konusunda önemli çalışmaları olan çok sayıda bilim adamı, akademisyen ve sektörün önde gelen isimlerinden katılım gerçekleşti. Kongre süresince “Sindirim Sistemi Mikrobiyotası, Bağırsak Mikrobiyotası ve Kolon Kanseri, Yaşam Boyu Mikrobiyotası, Obezite ve Mikrobiyota, Cilt Mikrobiyotası, Göz Mikrobiyotası, Virüsler ve Kanser” konuları başta olmak üzere 19 oturumda farklı başlıklar konuşuldu.

Yükseliş İktisadi ve Stratejik Araştırmalar Vakfı (YİSAV), ve Kongre Başkanı Prof. Dr. Ferit Saraçoğlu, Türk Mikrobiyoloji Cemiyeti üyelerinden Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Sn. Fadile Yıldız Zeyrek, Türkiye Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Tıbbi Mikrobiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Serap Süzük Yıldız, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yakut Akyön Yılmaz, Medipol Üniversitesi Tıp fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. İlknur Keskin, Nüve standını ziyaret ederek Nüve’ye katılımı için teşekkür ettiler.

Yükseliş İktisadi ve Stratejik Araştırmalar Vakfı Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı, İstanbul Medipol Üniversitesi Uluslararası Tıp Fakültesi, Hacettepe Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Türkiye Mikrobiyoloji Cemiyeti ve TÜBİTAK iş birliği ile düzenlenen kongreye katılan Nüve, Mikrobiyota ile ilgili yapılan çalışmaların önemini görmekte ve bu kongreye destek vermektedir. 

Haberlere Dön