LABORATUVAR & STERİLİZASYON TEKNOLOJİSİ

EN FR RU

Haberler

Nüve, 2. Uluslararası Moleküler Bitki Koruma Kongresi’nde

Nüve, 2. Uluslararası Moleküler Bitki Koruma Kongresi’nde
18 Mayıs 2023

Nüve, 2. Uluslararası Moleküler Bitki Koruma Kongresi’nde

Nüve, 15-18 Mayıs 2023 tarihlerinde 2. Uluslararası Moleküler Bitki Koruma Kongresi’ne (IMPPC) katıldı. Aralarında, RNA interferans tekniği buluşuyla 2006 yılı Nobel Tıp Ödülü’nü alan Profesör Craig Mello’nun da bulunduğu ve dünyanın birçok ülkesinden gelen araştırmacı, bilim insanları, akademisyenlerin katıldığı kongre, Hektaş Tarımsal İnovasyon Eğitim ve Deneyim Merkezi’nde (Orhangazi/Bursa) düzenlendi.

Moleküler entomoloji, moleküler bitki patolojisi ve moleküler ot bilimi alanlarında uzman isimler, kongre boyunca düzenlenen oturumlarda bitki mikolojisi, bitki virolojisi, bitki bakteriyolojisi ve entomoloji konularında yapılan araştırmaları ve yenilikçi tarım uygulamalarını anlattı.

Hektaş Tarımsal İnovasyon Eğitim ve Deneyim Merkezi’nin açılışı da gerçekleştiği Moleküler Bitki Koruma Kongresi’nde 167 sözlü, 53 posterli sunum gerçekleşti. Birçok yerli ve uluslararası firma kongrede stantlarında tanıtımlarını yaparak ürünlerini sergiledi.

Nüve, kongrede tarım sektöründe de kullanılan, Ar-Ge ve kalite kontrol laboratuvarlarının vazgeçilmez cihazlarından bir grup ürününün tanıtımını yaptı.

Haberlere Dön