LABORATUVAR & STERİLİZASYON TEKNOLOJİSİ

EN FR RU

Haberler

KOSGEB’in 5. KOBİ ve Girişimcilik Ödül Töreni

KOSGEB’in 5. KOBİ ve Girişimcilik Ödül Töreni
01 Nisan 2018
KOSGEB’in 5. KOBİ ve Girişimcilik Ödül Töreni’nde İhracatçı Kobi dalında finale kalan Nüve, KOBİ-Gel Destek Programı’nda sunduğu projesi ile desteklenmeye hak kazandı.
“5. KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri Töreni”, Başbakan Binali Yıldırım’ın himayelerinde, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’nün ev sahipliğinde KOSGEB’in Ankara’daki yeni binasında 01 Mart 2018 tarihinde gerçekleştirildi.

KOSGEB tarafından geleneksel olarak düzenlenen KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri Töreni’nin 5.sinde, 9 kategoride finale kalan işletmeler arasında birinci seçilenler, ödüllerini Başbakan Sn. Binali Yıldırım’ın elinden aldılar. Nüve, İhracatçı Kobi kategorisinde finale kaldı. Aynı törende açıklanan KOBİ-Gel Destek Programı sonuçları, Nüve’ye sunduğu projesi ile destek getirdi.

KOBİGEL – KOBİ Gelişim Destek Programı, 2017 – 01 sayılı Proje Teklif Çağrısı ile “ Üretim ve İhracatta Teknoloji Seviyesi Yüksek, Katma Değerli Ürünlerin ve Kobilerin Payının Arttırılması” kapsamında başvuruda bulunan Nüve’nin projesi, birinci aşamayı geçerek ikinci değerlendirmeye girmiş ve jüri tarafından Türkiye çapında yapılan başvurular arasında desteklenmeye hak kazanmıştır.

Laboratuvar ve Sterilizasyon Teknolojisi alanında üretim yapan Nüve, geçen yıl da Ankara Kalkınma Ajansı’nın İleri Teknolojilerde Yüksek Katma Değer Mali Destek Programı kapsamında desteklenen başarılı projeler arasında 2. sırada seçilerek derece almış ve projesini başarı ile tamamlamıştı.
Haberlere Dön