LABORATUVAR & STERİLİZASYON TEKNOLOJİSİ

EN FR RU

Haberler

“Birleşmiş Milletler Kadının Güçlenmesi Prensipleri (WEPs)”ni imzaladık

“Birleşmiş Milletler Kadının Güçlenmesi Prensipleri (WEPs)”ni imzaladık

Biz, sürdürülebilir bir toplum için; işyerimizde, toplumda cinsiyet eşitliği ve kadınların güçlenmesini destekleme konusundaki sorumluluğumuzun bir parçası olarak Birleşmiş Milletler Kadınları Güçlendirme İlkeleri’ni (WEPs) imzaladık.

Bu kararla tüm çalışmalarımızda eşitliğin tesis edilmesi ilkesini önceliğimize alıyor ve çalışmalarımızı bu bakış açısı ile gerçekleştirmeyi taahhüt ediyoruz.

7 temel prensipten oluşan WEPs, özel sektörün toplumsal cinsiyet eşitliğine yönelik mevcut çalışmalarını güçlendirmesine, kurumsal politikalar ve programlar geliştirmesine, mevcut çalışmalarını, temel göstergelerini ve raporlama uygulamalarını analiz etmesine katkıda bulunmayı hedeflemektedir. Bu prensipler;

Prensip 1: Toplumsal cinsiyet eşitliği için üst düzey kurumsal liderlik sağlanması,

Prensip 2: Tüm kadın ve erkeklere iş yaşamında adil davranılması, insan haklarına ve ayrım yapmama ilkesine saygı gösterilmesi, bu ilkelerin desteklenmesi,

Prensip3: Tüm kadınlar ve erkek çalışanların sağlık, güvenlik ve refahının sağlanması,

Prensip 4: Kadınların eğitim, kurs ve profesyonel gelişim olanaklarının desteklenmesi,

Prensip 5: Kadınların güçlenmesi için girişimci gelişimi, tedarik zinciri ve pazarlama yöntemlerinin uygulanması,

Prensip 6: Toplumsal girişimler ve savunuculuk çalışmalarıyla eşitliğin teşvik edilmesi,

Prensip 7: Toplumsal cinsiyet eşitliğine ilişkin elde edilen başarıların değerlendirilmesi ve halka açık raporlanması.

Biz, yaptığımız tüm çalışmalarda her zaman kadınların ekonomik ve sosyal hayata katılımını teşvik ediyor, kadınlarımızın özgür, sosyal ve eşit şartlarda çalışması için tüm koşulları oluşturuyoruz. Fabrikamızda çeşitli bölüm ve pozisyonda kadın çalışan istihdamını her geçen gün artırıyoruz ve Kadının Güçlendirilmesi Prensipleri’nin bize hedeflerimizi gerçekleştirmek konusunda yol gösterici olacağına inanıyoruz.

Haberlere Dön