ANHTA Yetkilileri 20 Aralık 2017 tarihinde Nüve’yi ziyaret etti.

20 Aralık 2017


Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sağlık Teknolojileri Değerlendirme Birimi (ANHTA) yetkililerinden oluşan bir grup, 20 Aralık 2017 Salı günü Nüve Fabrika’ya bir ziyarette bulundu. 

Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Prof. Dr. Nurullah Zengin, ANHTA Birimi Başkanı Doç. Dr. Rabia Kahveci, Başhekim Yardımcısı Dr. Mustafa Enön ve ANHTA Biriminde görev alan Prof Dr. Serdar Günaydın, Doç. Dr. Yunus Nadi Yüksek, Dr. Ercan Bal ve Uzman Hemşire Seval Çakmak Nüve Fabrika’yı ziyaret ederek yerli üretim yapan ve uluslararası pazarlarda da tercih edilen markamızın üretim yerini yakından görme ve üretim hakkında bilgi alma fırsatını buldular.

ANHTA 17 Şubat 2012 tarihli resmi yazı ile Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde kurulmuştur. Halen Türkiye’ deki tek hastane tabanlı Sağlık Teknolojileri Değerlendirme yapısıdır.

Hastanelerde mevcut kaynakların ve teknolojilerin akılcı ve verimli kullanımı için hastane tabanlı Sağlık Teknolojileri Değerlendirme (STD) kavramı ve uygulamaları, tüm dünyada artan bir şekilde kabul görmekte ve yaygınlaşmaktadır.