Nüve Analytech 2017 Fuarı'nda

27 Nisan 2017

Nüve, 20-22 Nisan tarihleri arasında İstanbul’da Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen Analytech, Analiz ve Laboratuvar Teknolojileri, Ekipmanı ve Kimyasalları Fuarı’na bu yıl ikinci kez katıldı.

Nüve fuarda, geniş ürün yelpazesinden fuar konusu ile ilgili ürünlerini sergiledi ve profesyonel ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Bu yıl ilk kez kurulan, fuar süresince devam eden ve Nüve’nin de ürünleriyle destek verdiği Open Lab uygulamalı laboratuvar atölyesi, akademisyenler ile lisans ve lisansüstü öğrencilerin çalışma alanı oldu. Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü’nden Prof. Dr. Nesrin Özören’in bilimsel koordinasyonunda gerçekleşen etkinlikte Acıbadem, Bilgi, Boğaziçi ve Yeditepe Üniversiteleri’nden gelen ekipler atölyede uygulama yapan akademisyen ve öğrencilere eşlik etti.

CleanRoom, Biotechnica, Analytech Fuarı firmaların sağlıktan enerjiye, eğitimden endüstriye, Ür-Ge’den üretime, Ar-Ge’den kalite kontrole kadar birbirinden farklı sektörler için geliştirdikleri teknoloji ve bilgi birikimini kullanıcıya sundukları bir platform olarak öne çıkmakta.